UYDUCUELEKTRONİK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UYDUCUELEKTRONİK

UYDU ALICISI SİTESİuydu alıcısı sitesi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

tabletler ve mp4 gibi pilleri canlandır

YazarMesaj
reco63
Admin
reco63

tabletler ve mp4 gibi pilleri canlandır Empty
MesajKonu: tabletler ve mp4 gibi pilleri canlandır   tabletler ve mp4 gibi pilleri canlandır EmptySalı Ara. 16, 2014 11:07 pm

Bazen eğer sen var çok sol zaman tablet ya da mp4 taburcu, bir yük koymak için gidiyoruz ve pil yüklü almaz. Pil (şişirilmiş veya kısa) zarar görmüş olduğundan bazen olur rağmen hücre, çok düz ve koruma devresi kapanır çünkü bazen. İşte yine 3 volt devre koruması hücre yükleme yeniden ve bizim batarya işe dönecektir.

AKÜ KISA VE INCENDIE PUT İSE BU Bir CİCİ KARARSIZ MADDE IS Lityum pil DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR, ÇOK DİKKATLİ OLUN.

Bu içerik benim blog alınan www.moveontechnology.com/hugoenchina/ , bu içerik serbestçe söz verilen dağıtılmış olabilir kaynağı .
İlk önce bir pilin çalışmasını gözden geçirelim IÇIN tablet. Akü devre koruması ile 2 bölümden, hücre Lityum ve plaka oluşur.

tabletler ve mp4 gibi pilleri canlandır Bateria%20lipo

Hücre Lityum olabilir ASLAN türü veya LIPO (kapak alüminyum ve esnek), maksimum güvenlik için bu hücreler 2 volt geçmemelidir 4.2Voltios ve deşarj yüklenmesi gerekir (kapak sert çelik olan), neden bu hücreler bir koruma devresi ile birlikte verilmesi gerekmektedir. Bu hücreyi şişirmek büyük kısa ve üretilen hidrojen gazı olduğunu gösterir çünkü hücre ya da şişirilmiş kısa (hücre dışına çıkan 2 metal terminallerinde ölçme gerilimi) olmadığını doğrulamak gerekir sokmak için denemeden önce.
koruma devresi ile Plaka entegre koruma, bir MOSFET transistör ve lehim noktadan oluşur IÇIN pil ve akü kablolarının terminalleri. entegre koruma, açıldıktan ya da öylesine hücreye elektrik akışını kontrol kapatarak MOSFET kontrol IÇIN bu hücre içine girer voltaj ve akım izler bir terminali vardır. Bu tür pil verecek kompozisyon ve kullanım gibi yönlerini dikkate almalıdır entegre fabrika türünü seçerken gerilim 4.2 volt (yükleme tamamlandıktan) ulaştığında, genellikle entegre MOSFET eğer, kapanır Gerilim 2.4V (bazı entegre olarak 3V) daha az veya deşarj akımı çok büyükse olduğunu.

Avantajları olarak kesme gerilimi 3V olan koruma devresi Japon pillerin proiveedor, özellikle SEIKO marka, her zaman EXIGO deneyimlerime dayanarak. DW01 Serisi Entegre kalitesi çok kötü değil ama kesim gerilimi 2.4V olduğu gibi daha fazla fiyat duyarlı biz de Tayvan'ı kullanabilirsiniz piyasalar için. Fabrikalar düşük kaliteli Çin entegre koruma kullanmak benim durumumda çok düzenli olan.
Özellikler bazı IC biz .... bir boşalmış bir pil yeniden etkinleştirmek gibi geliyorsa , bu için biz pil bağlanmak için kablo ile bir değişken regüle güç kaynağı gerekir, biz az DC şarj 9 volt ve amper 1 kullanabilirsiniz düzenlenmiş kaynağı (daha fazla amper olmamalıdır pil) büyük ise.

tabletler ve mp4 gibi pilleri canlandır Fuente%20regulada%20variable

Not: batertias lityum Ben bu birkaç kez yaptım ancak ben şu talimatlar meydana gelen herhangi bir kaza beni sorumlu yapmazlar, son derece dikkatli kullanılması gereken
ilgili kablolara kaynağının pozitif ve negatif kablolarını Pil.
regüle kaynağını açın ve en az amper ayarlayın ve pil izin verecek maksimum akım 2.0000 miliamper ise daha sonra, örneğin, pil kapasitesi daha fazla kadar yavaşça artırın.
voltajını ayarlamak için başlayalım İlk 5.2 Volt, 30 saniye bekledi ve pil tüketimi. eğer amper ölçen ekranda gördüğünüz
. Eğer yeniden yoksa, 9 volt gerilim yükseltmek için devam tekrar verilir suçlama bakmak
durumunda reaktif değil 9 voltluk 12 volt gerilim çıktım ama bu sefer biz sadece, bu gerilim bile en zor canlandırmak gerekir. 10 saniye tutun
da 3 volttan yüksek olmalıdır, biz bir multimetre ile voltaj kontrol yeniden bir kez, ve şarj için bilgisayara bağlanabilir yeniden varlık ya da (bu durumda 4.2 volt ayarlamak) düzenlenmiş kaynak taşıyan takip edebilirsiniz.
Onlara pil (1C) kapasitesinden daha fazla amper ücret Hatırla ve bir akım olduğunu MOSFET çok yüksek ve hücre hararet.
http://uyducu.hareketforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tabletler ve cpu RK2918 RK2906 için firmware yükseltme
» Kaon Ve Kaon Boardlı Receiverlar (Sunny-Ora-Next 2005 Serisi-Goldmaster 7000 Serisi-Onwa-Hemco-MegaStar vs.. gibi) Receiverı bulunanlar.