UYDUCUELEKTRONİK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UYDUCUELEKTRONİK

UYDU ALICISI SİTESİuydu alıcısı sitesi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Next YE-16000 ve YE-16500 Serilerine manuel key girme

YazarMesaj
reco63
Admin
reco63

Next YE-16000 ve YE-16500 Serilerine manuel key girme Empty
MesajKonu: Next YE-16000 ve YE-16500 Serilerine manuel key girme   Next YE-16000 ve YE-16500 Serilerine manuel key girme EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 2:44 pm

Next YE-16000 ve YE-16500 Serilerine manuel key girme anlatılmaya çalışılacaktır

1adım

Cihazınızın kumandası üzerinden Menu tuşuna basınız ve Dil seçimi menusu üzerinde olan TV SİSTEMİ bölümünü seçiniz

2adım

TV sistemine tıkladığınızdaki alttaki resimde gördüğünüz sayfaya girinizKumandanızdan 0000 (Dört sıfır) tuşlayınız

3adım

Kumandanızla 0000 tuşladığınızda ekranınızın alt kısmında Düzen diye Kırmızı renkle belirtilmiş bir tuş oluşacaktır

4adım

Kumandanızdaki kırmızı tuşa bastığınızda Key menusune girmiş olacaksını ve buradan ses tuşları vasıtasıyla BISS menuye gelinizKırmızı ekle tuşuna basınız

5adım

CAPS yani yine kırmızı tuşa basarak Kumanda üzerinden eklemek istediğiniz kanalın adını yazınızÖrnek olarak TRT girilmiştir

6adım

İsmi yazmayı bitirince tamam a basın ve key menusune gelinKey 00000000000 olarak göreceksiniz

7adım

Kumandanızdan elinizde olan , internet vasıtasıyla veya başka yollardan elde ettiğiniz key'i (Anahtar) cihazınıza giriniz

8adım

Tamam a bastığınzda yazdığınız güncel anahtarınız'ın (Key) cihazınıza aktarılmış olduğunu göreceksiniz

9adım

PROVIDER üzerine gelip okeylenirse BISS şifreleme sistemine ait açılan kanal listesini görebilirsiniz

10adım

Son olarak girmiş olduğumuz kanalla ilgili keyleri girmiş olduğumuzu teyid etmek istersek TRT ikonuna tıklayınz ve resimde gördüğümüz kanal adı ve keylerinin girilmiş olduğunu görünüz
NOT:Her ne kadar BISS şifreleme sistemi anlatılmış olsada diğer şifreleme sistemleri ile ilgili açılan kanallar olursa şifreleme sistemlerini ve keylerini örnekte anllatığımız mantık çerçevesinde girebilirsinizİyi seyirler
http://uyducu.hareketforum.com

Next YE-16000 ve YE-16500 Serilerine manuel key girme
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KW-8100, KW-8200, KW-8300 Uydu Alıcılarına emu Şifre Girme
» dreambox manuel anlatımı eng