UYDUCUELEKTRONİK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UYDUCUELEKTRONİK

UYDU ALICISI SİTESİuydu alıcısı sitesi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

DEB - CCcamInfoP RESİMLİ ANLATIM

YazarMesaj
reco63
Admin
reco63

DEB - CCcamInfoP RESİMLİ ANLATIM Empty
MesajKonu: DEB - CCcamInfoP RESİMLİ ANLATIM   DEB - CCcamInfoP RESİMLİ ANLATIM EmptySalı Eyl. 21, 2010 12:25 pm

http://uyducu.hareketforum.com
reco63
Admin
reco63

MesajKonu: Yabancı dildeki filmleri Türkçe altyazıyla nasıl izlerim? (DRTIC)    DEB - CCcamInfoP RESİMLİ ANLATIM EmptySalı Eyl. 21, 2010 12:31 pm

Yabancı dildeki filmleri Türkçe altyazıyla nasıl izlerim? (DRTIC)

DTC UZANTILI ALTYAZI HAZIRLAMA

1. jDrtic'i indirip PC'nize C:\Program Files\jDrtic klasörüne kurun.

NOT: PC'nizde Java yüklü olması gerekli... Yoksa bu sayfaya girerek indirebilirsiniz.

jdrtic ile ilgili problem yaşayanlar buradan programın online versiyonunu da deneyebilirler.

2. Dreamboxda eğer yoksa var/tuxbox/Drtic/tit klasörünü, FlashFXP gibi bir FTP programı ile oluşturun.

NOT: drtic 2.0 daki DM 500, DM 56xx, DM 7000 adlı ilk üç dosyayı yüklediğinizde de, eğer yoksa var/tit klasörünü oluşturacaksınız.

3. C:\Program Files\jDrtic klasörü içindeki jDrticGUI.bat dosyasını tıklayıp bir süre beklediğinizde programın çalıştığını göreceksiniz. Ardından resimlerdeki ayarları yapın.

Not: MS-DOS Toplu İş Dosyasını jDrticGUI.bat olarak görebilmeniz için Araçlar----> Klasör seçenekleri---->Görünüm'den bilinen dosya türleri için uzantıları gizlenin aktif olmaması gerekli.

DEB - CCcamInfoP RESİMLİ ANLATIM Jdrtic1dt9

DEB - CCcamInfoP RESİMLİ ANLATIM Jdrtic2cg9

DEB - CCcamInfoP RESİMLİ ANLATIM Jdrtic3rj4

4. Settings bölümündeki Save configuration dan ayarlarınızı kaydedin.

5. Files bölümündeki + ya basarak dtc formatına çevrilecek srt veya sub uzantılı altyazıyı seçin.

6. Convert i tıklayarak seçtiğiniz srt veya sub uzantılı altyazıyı dtc formatına çevirin.

7. İşlem bitince action bölümünde Done yazısını görürsünüz.

DEB - CCcamInfoP RESİMLİ ANLATIM Jdrtic4pp4

8. dtc uzantılı dosyayı archive location kısmına yazdığınız yerde bulabilirsiniz. Files penceresindeki Send converted subtitles to dreambox ı işaretlemek kaydıyla, aşağıdaki resimde Upload subtitles for Drtic kısmında 2.0 seçerseniz .dtc uzantılı altyazınız dreamboxda var/tit, 2.0.1+ seçerseniz var/tuxbox/Drtic/tit içine de gidecektir.

DEB - CCcamInfoP RESİMLİ ANLATIM Jdrtic205ce5

DEB - CCcamInfoP RESİMLİ ANLATIM Resim16zc7

2. İzlediğiniz programın kaçıncı dakikasındaysanız kumandadaki numara tuşlarından bunu girerek veya kumandadan sağ ok veya sol ok tuşlarını kullanarak senkronizasyonu sağlayabilirsiniz. 10 yazı ileri geri almak için de yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanabilirsiniz.

OK - altyazıları START/PAUSE için
LAME ya da EXIT - pluginden çıkmak için
sol ok – bir önceki altyazıya gitmek için
sağ ok - bir sonraki altyazıya gitmek için
üst ok - 10 altyazı ileri almak için
alt ok - 10 altyazı geri almak için
Kırmızı- altyazı büyüklüğünü ayarlamak için (zoom)
Yeşil - altyazı parlaklığını ayarlamak için (normal/bright)
Sarı - altyazı rengini ayarlamak için (yellow - white - cyan - light green)
Mavi - altyazı şeffaflığını ayarlamak için (semitransparent - transparent - black)
Bouquet + - altyazı hızını 0,5 sn artırmak için
Bouquet - - altyazı hızını 0,5 sn azaltmak için
Volume + - altyazıları TV ekranında yukarı taşımak için
Volume - - altyazıları TV ekranında aşağı taşımak için
Video – - altyazı pozisyonunu ayarlamak için
TV - fps seçimi için
Menu (Dream) – altyazı seçimi
0-9 – İzlediğiniz programın kaçıncı dakikasında olduğunuzu girmek için

bu da kumandamız...

DEB - CCcamInfoP RESİMLİ ANLATIM Resim14vv1

alıntıdır.
reco63
Admin
reco63

MesajKonu: Dreambox 500s Kanallari Alt Alta & Yan Yana Siralama    DEB - CCcamInfoP RESİMLİ ANLATIM EmptySalı Eyl. 21, 2010 12:34 pm

Dreambox 500s Kanallari Alt Alta & Yan Yana Siralama

--------------------------------------------------------------------------------

Sevgili arkadaşlar daha önce bunun tarifi verilmişti ama bazı arkadaşlar uğraştıklarını ve yapamadıklarını söylüyorlar

Explorer,a İp adresi falan girmeyi bilmeyenler yada uğraşmak istemeyenler için tekrar anlatıyorum bu çok basit

Kumandanızın ok tuşuna basın kanallar çıkınca tekrar kumandanızın üzerindeki video yazan tuşa basın kanal sıralaması değişecektir her bastığınızda değişir
Bu işlem buketler içinde geçerlidir

Dream 500,lerde video tuşu olmadığı için
cihazın ıp adresi internet arama çubuğuna girilir örnek(10.0.0.4 veya 192.168.1.13 gibi) drembox sayfası açılır

orada control -remotecontrol oraya girilip çıkan uzaktan kumanda üzerinde video tuşuna basarak düzenlemeni yapabilirsiniz

alıntıdır.

DEB - CCcamInfoP RESİMLİ ANLATIM
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» dreambox guncel emu atmak resimli anlatim
» Dreambox - Adsl Modem - Pc Ayarlari resimli anlatim
» dreambox enigma 2 skin yukleme resimli anlatim
» Dreambox'da Menü Dilini değiştirme (Resimli Anlatım)
» dreambox Silinmis servis hatalarinin giderilmesi resimli anlatim