UYDUCUELEKTRONİK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UYDUCUELEKTRONİK

UYDU ALICISI SİTESİuydu alıcısı sitesi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Yumatu 8000 Serİsİ *** MenÜsÜz Yazilim Yükleme ResİmLi Anlatim

YazarMesaj
reco63
Admin
reco63

Yumatu 8000 Serİsİ *** MenÜsÜz Yazilim Yükleme ResİmLi Anlatim  Empty
MesajKonu: Yumatu 8000 Serİsİ *** MenÜsÜz Yazilim Yükleme ResİmLi Anlatim    Yumatu 8000 Serİsİ *** MenÜsÜz Yazilim Yükleme ResİmLi Anlatim  EmptyÇarş. Eyl. 22, 2010 9:00 pm

Yumatu 8000 serisi *** menüsüz yazılım yüklemelerde onca açıklamaya rağmen yükleme sorunları ve turksatta kanal bulamama problemleri hakkında çok soru sorulmakta.bu konuya açıklık getirilmesi açısından aşağıya resimlerle desteklenmiş yükleme açıklaması veriyorum.sorun yaşayan arkadaşların incelemesini tavsiye ederim.

1- öncelikle loader ve yüklenecek yazılımı zipten arındırılmış şekilde masaüstüne alalım.

2-cihazın üzerindeki power tuşuna basılı şekilde fişi takalım.cihazın ekranında aşağıdaki gibi uuuu ibaresi belirecektir.

Yumatu 8000 Serİsİ *** MenÜsÜz Yazilim Yükleme ResİmLi Anlatim  Snapa3jo

-cihazın ekranın da uuuu ibaresi belirince power tuşundan elinizi çekebilirsiniz.masaüstüne adığınız loaderi açın.file menüsu üzerine gelin.buradan com ayarlarınızı yapın.(rs232 kablonuz hangi com girişine bağlı ise onu seçiniz com1,com2...gibi)

Yumatu 8000 Serİsİ *** MenÜsÜz Yazilim Yükleme ResİmLi Anlatim  Capture0041iu

4- Com seçeneğinizi tıkladığınızda boş beyaz ekran çıkacak.fare ile sağ tuş yapın.çıkan menüden f4 ü tıklayın

Yumatu 8000 Serİsİ *** MenÜsÜz Yazilim Yükleme ResİmLi Anlatim  Capture0055yw

5- f4 ü tıkladığınızda aşağıdaki gibi uyarı ekranı gelecek evet i tıklayın

Yumatu 8000 Serİsİ *** MenÜsÜz Yazilim Yükleme ResİmLi Anlatim  Capture0060nz

5-evet i tıkladığınızda yüklenecek dosyanın yerini seçeceğiniz ekran gelecek.buradan masaüstüne attığınız güncel dosyayı bulup seçin ve aç butonuna basın.

Yumatu 8000 Serİsİ *** MenÜsÜz Yazilim Yükleme ResİmLi Anlatim  Capture0072ko

6- aç butonuna tıklayınca loader menüsünden izleyebileceğiniz gibi yükleme başlamıştır.cihaz ekranındada ffff şeklinde yanıp sönmeler başlamıştır.bu esnada hiçbirşeye müdahale etmeyin.ekeltriği kesmeyin.

7- Yükleme yaklaşık 3 dk kadar sürecektir.cihaz ekranında ffff şeklinde yanıp sönmeler 9999.8888.7777...............1111 e kadar sayar ve cihaz ekranında RRRR ibaresi kalır.yükleme bitmiştir.önce loaderi kapatın.sonra cihazın fişini çekip birkaç sn sonra tekrar takın.

8- fişi tekrar taktığınızda cihaz ekranında no prog ibaresi gelir.yani kanal yüklü değil demektir.tv ekranındada aynı ibare gelecektir.

9- menü tuşuna basın ilk seçenekte dil seçeneğini okeyleyin.çıkan bütün satırları kumada üzerindeki sağ-sol tuşları ile türkçeye getirin ve okey tuşuna basıp çıkın.

10- kurulum satırı üzerine gelip okeyleyin.çıkan menüde kanal aramayı okeyleyin.

Yumatu 8000 Serİsİ *** MenÜsÜz Yazilim Yükleme ResİmLi Anlatim  Untitled31mc

11- Kanal aramayı okeylediğinizde aşağıdaki gibi menü gelecektir.burada ilk ayarlar olarak uydu seçimi panamsat1 şeklindedir.bunun üzerinde iken okeyleyin.sağ tarafta uydu listesinden türksat1c yi bulup okeyleyin.

Yumatu 8000 Serİsİ *** MenÜsÜz Yazilim Yükleme ResİmLi Anlatim  Untitled48cn

12- uydu ismi turksat 1c olunca 7 ci sıradaki disecg anahtarını çanağınız hangi girişe bağlı ise ona getirin.(örnek olarak bende 1 olduğu için 1 seçildi)..transponder seçeneği üzerine gelip okeye basın sağ tarafta tp listesi çıkacaktır.buradan 11734 h 3291 i bulup okeyleyin..en alttaki arama seçenegini ise güncellemeye getirin.

Yumatu 8000 Serİsİ *** MenÜsÜz Yazilim Yükleme ResİmLi Anlatim  Untitled57ag

Yumatu 8000 Serİsİ *** MenÜsÜz Yazilim Yükleme ResİmLi Anlatim  Untitled64og

13-güncelleme üzerinde okeyleyin..aramaya başlayacaktır.turksat araması bittikten sonra diğer uydularıda sırasıyla taratabilirsiniz.

Yumatu 8000 Serİsİ *** MenÜsÜz Yazilim Yükleme ResİmLi Anlatim  Untitled79sw

http://uyducu.hareketforum.com

Yumatu 8000 Serİsİ *** MenÜsÜz Yazilim Yükleme ResİmLi Anlatim
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» yumatu 8000 serisi arıza notları
» dreambox enigma 2 skin yukleme resimli anlatim
» DEB - CCcamInfoP RESİMLİ ANLATIM
» atlanta fun box yazılım yükleme
» starsat cihazdan cihaza yazılım yükleme